رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

سامانه بانکداری همراه

جایگاه فعلی شرکت آتیه داده پرداز به عنوان یکی از برترین شرکت‌های ارائه‌کننده محصولات و خدمات حوزه موبایل و پیام کوتاه، همواره مرهون خلاقیت، نوآوری و سخت‌کوشی تیم طراحی و پیاده‌سازی این شرکت بوده است. این تیم تلاش دارد تا در طراحی هر محصول جدید با بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های روز دنیا، محصولاتی خلاقانه و شایسته عنوان مشتریان بزرگ خود عرضه نماید.

از برجسته‌ترین خدمات آتیه داده پرداز بانکداري همراه است که انجام تراکنش‌های مالی مربوط به حساب یک مشتري با استفاده از تلفن همراه را میسر می‌سازد. خدمات بانکداری همراه در حال حاضر در بسیاری از معیارهای ارزیابی از جمله معیارهای امنیت، سهولت استفاده و در دسترس بودن گوی سبقت را از سایر خدمات نوین بانکی مانند بانکداری تلفنی و بانکداری اینترنتی ربوده است.

امکانات ارائه‌شده به این بانک‌ها بنا به درخواست خود بانک‌ها بر روی سیستم عامل‌های جاوا، اندروید و iOS قابل پیاده‌سازی و بهره بردادی است. به علاوه شرکت آتیه داده پرداز تنها شرکتی است که تا به حال اپلیکیشن موبایل بانک را بر روی سیستم‌عامل iOS در ایران راه‌اندازی و ارائه نموده است. به علاوه این شرکت قادر است این اپلیکیشن را از طریق ثبت در appstore، که پرکاربردترین مرکز دریافت خدمات نرم‌افزاری در سطح دنیا است، به متقاضیان ارائه نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد ”فروش مشتریان بزرگ و بانکی“ شرکت آتیه داده پرداز تماس حاصل فرمایید.

در ادامه مهم ترین و بارزترین نمونه های موبایل بانک شرکت آتیه پرداز معرفی می گردد.

 

سامان

این محصول به سفارش بانک سامان توسط شرکت آتیه داده پرداز طراحی و تولید شده است. تمامی مراحل طراحی گرافیک و واسط کاربری، نرم‌افزار نویسی تلفن همراه و سرورهای سامانه به دست متخصصان حرفه‌ای و مجرب این شرکت انجام‌ شده است.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محصول می‌توان به امکان پرداخت قبوض از طریق اسکن بارکد روی قبض اشاره کرد که به دلیل سهولت و اطمینان در پرداخت‌ها، مورد استقبال بسیاری واقع شده است.

با توجه به ساختارهای استاندارد که برای نگارش این نرم‌افزار استفاده‌ شده است، موفق به عبور از تمامی مراحل آزمایش فنی فروشگاه رسمی شرکت Apple گردید و در شهریور سال 1391 به عنوان اولین نرم‌افزار سازمانی تلفن همراه ایران بر روی سایت iTunes.apple.com قرار گرفت. این محصول برای گوشی‌های دارای سیستم‌عامل Android و Java نیز تولید شده است و در حال حاضر مشتریان بانک سامان جهت انجام فعالیت‌های بانکی خود بر روی تلفن همراه از آن استفاده می‌نمایند.

برای سهولت در دسترسی به خدمات بانکی بر روی تلفن همراه، هر دو بستر GPRS و SMS مورد استفاده قرارگرفته و با استفاده از ”پروتکل‌های استاندارد امنیت تبادل اطلاعات بانکی“، این بسترها امن گردیده است.

تصاویر زیر بخشی از منوهای سامانک را به تصویر می کشد.

             

 

تجارت

بانک تجارت از جمله بانک‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر جهت ارائه جدیدترین خدمات الکترونیکی بر بستر اینترنت و تلفن همراه تلاش گسترده‌ای نموده است. در این راستا طراحی و پیاده‌سازی موبایل بانک خود را که یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارائه خدمات نوین الکترونیک است، به شرکت آتیه داده پرداز سپرده شد. گستردگی تعداد کاربران این نرم‌افزار و همچنین لحاظ نمودن الزامات مربوطه از مهم‌ترین چالش‌های طراحی سرورهای ارائه‌کننده خدمات موبایل بانک تجارت بود.

نسخه اول این نرم‌افزار برای پلتفرم Java در سال ۱۳۸۶به این بانک ارائه شد و متعاقب آن در سال ۱۳۹۰نسخه Android این محصول طراحی، پیاده‌سازی و عرضه گردید.

قابلیت‌های اصلی پیاده‌سازی شده برای موبایل بانک تجارت عبارت‌اند از:

  • مشاهده موجودی
  • مشاهده صورتحساب
  • انتقال وجه
  • پرداخت اقساط و قبوض
  • پیگیری چک
  • تغییر رمز
  • درخواست کد شبا
  • مشاهده سوابق تراکنش‌ها
  • و ...

نمایی از موبایل بانک تجارت در تصاویر زیر آمده است:

                   

 

اقتصاد نوین

این سامانه به سفارش بانک اقتصاد نوین توسط شرکت آتیه داده پرداز طراحی و راه‌اندازی شد. تمامی مراحل طراحی گرافیک و واسط کاربری، نرم‌افزار نویسی تلفن همراه و سرورهای سامانه به دست متخصصان حرفه‌ای و مجرب این شرکت انجام‌ شده است.

این موبایل بانک علاوه بر دارا بودن قابلیت‌های اصلی و کلیدی مانند دریافت موجودی، انتقال وجه و مشاهده صورتحساب، به کاربر امکان می‌دهد تا از دوربین تلفن همراه برای پرداخت قبوض استفاده نماید. در این ویژگی منحصربه‌فرد که برای اولین بار در ایران توسط شرکت آتیه داده پرداز طراحی و پیاده‌سازی شده است،کاربر می‌تواند جهت پرداخت قبوض به جای واردکردن اطلاعات مربوطه به راحتی از طریق دوربین تلفن همراه، بارکد مندرج بر روی قبض را اسکن نموده و نسبت به پرداخت مستقیم قبض از طریق موبایل بانک اقدام نماید.

نسخه اول نرم‌افزار موبایل بانک اقتصاد نوین در سال ۱۳۸۶و برای پلتفرم Java عرضه شد و در سال ۱۳۹۰نسخه Android این محصول طراحی و پیاده‌سازی شد و به بانک اقتصاد نوین تحویل گردید.

در زیر نماهایی از موبایل بانک اقتصاد نوین قابل رؤیت می باشد:

             

 

آینده

موبایل بانک آینده محصول ویژه ای، در زمینه تولید این گونه نرم افزارها، به شمار می رود .این محصول  از ویژگی منحصر به فردی برخوردار است. کاربران می توانند بدون داشتن حساب در بانک آینده، تمامی کارتهای شتابی خود را در این سامانه ثبت نموده و از خدمات بانکداری همراه، بهره مند شوند.

موبایل بانک آینده از قابلیت هایی نظیر مشاهده موجودی، صورتحساب، انتقال وجه، پرداخت قبض و ... برخوردار است.در این نرم افزار  دسترسی به خدمات بانکی از طریق ، دو بستر GPRS و SMS  امکانپذیر بوده  و  قابلیت  اجرا به روی سه سیستم عامل اندورید،iOS  و ویندوز فون را دارا  است. 

 تمامی مراحل طراحی، پیاده سازی و نرم‌افزار نویسی تلفن همراه و اجرا به روی سرورهای سامانه، توسط تیم مجرب و متخصصان حرفه‌ای، شرکت آتیه داده پرداز انجام‌ شده است.

نمایی از موبایل بانک آینده در تصاویر زیر آمده است: