برنامه تلویزیونی 90

پربیننده‌ترین برنامه تاریخ تلویزیون ایران

برنامه تلویزیونی ۹۰ با اجرای عادل فردوسی‌پور که هر هفته به مرور و تحلیل رویداد‌های مرتبط با فوتبال ایران می‌پرداخت، جزء جدانشدنی دوشنبه‌‌ شب‌های مردم ایران بود. این برنامه دیدنی در سال 87 آغاز شد و در اسفند 97 هم به کار خود پایان داد.

نظرسنجی برنامه 90

نظرسنجی برنامه 90

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های برنامه 90، بخش نظرسنجی بود که طی سال‌های پخش برنامه، با استقبال بی‌نظیر مردم مواجه شد تا آن‌جا که رکورد بیشترین پیامک را در بین همه برنامه‌های صداوسیما با 6میلیون و ۴۰۰ هزار پیامک به دست آورد. در هر برنامه پرسشی به عنوان نظرسنجی یا مسابقه مطرح می‌شد و در آن از بینندگان خواسته می‌شد تا پاسخ خود را به شماره ۲۰۰۰۹۰ بفرستند. با توجه به میزان استقبال از نظرسنجی برنامه 90، شرکت آتیه داده پرداز اپلیکیشن 90 را برای آسان‌تر شدن شرکت در نظرسنجی تهیه کرد و در اختیار دوست‌داران برنامه 90 قرار داد.

داستان شکل‌گیری اپلیکیشن 90

در پاییز سال ۱۳۹۴ به درخواست تهیه‌کننده برنامه ۹۰، اپلیکیشنی طراحی شد تا مخاطبان خارج از کشور امکان حضور در نظرسنجی‌ها را داشته باشند. در آن زمان، ارسال نظر در برنامه ۹۰ از طریق سرشماره برنامه، برای مخاطبان خارج از ایران امکان‌پذیر نبود. برای حل این مشکل از سیستم پیام‌رسانی آنلاین آتیه داده پرداز به نام چابک در طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن ۹۰ بهره گرفته شد. پیام‌رسان چابک که نسخه اولیه راهکار بازاریابی دیجیتال چابک امروزی است، این امکان را فراهم کرد تا مخاطبان خارج از کشور بدون نیاز به بستر پیامک، در نظرسنجی‌ها شرکت کنند. استقبال و نصب بالای اپلیکیشن 90 باعث شد تا مخاطبان داخلی نیز درخواست استفاده از این اپلیکیشن را داشته باشند. در ادامه، امکان استفاده کاربران داخلی از این اپلیکیشن نیز فراهم شد. این استقبال به حدی بالا بود که آتیه داده پرداز برای ارتقای کیفیت سرویس‌های ارسالی و پاسخگویی به حجم بالای کاربران، اقدام به افزایش پهنای باند و منابع سخت‌افزاری پروژه ۹۰ کرد.

اپلیکیشن 90

امکانات اپلیکیشن 90

مشاهده جدول کامل لیگ برتر​

پیش‌بینی بازی‌های لیگ برتر

دسترسی به آمار بازی‌ها و پیش‌بینی‌ها

مشاهده نتیجه بازی‌ها به صورت دقیق و از طریق نمودار

شرکت در نظرسنجی‌های هفتگی و مشاهده نظرسنجی‌های گذشته

پخش زنده برنامه‌ نود و مسابقات فوتبال

مدیریت حساب کاربری و مشاهده رتبه و امتیازات کسب‌شده

محیط کاربری ساده و آسان بدون تبلیغات آزاردهنده

مهم‌ترین آمارهای اپلیکیشن 90

0 هزار
بازدید در دقیقه در روزهای نظرسنجی و پیش‌بینی لیگ
0 هزار
کاربر همزمان متصل در پایان بازی‌های مهم لیگ برتر
0 میلیون
پیش‌بینی برای هر هفته لیگ
0
درخواست در ثانیه در روزهای داغ هفته برای هر مسابقه